צילום: אסתר ענבר

תיירות בנגב

צילום: אסתר ענבר | כשיש אזור עם טבע ונופים כל כך ייחודים מתבקש שענף התיירות באזור יהיה פעיל וזמין עבור מבקרים. ואכן כן, באזור הנגב ישנו מגוון רחב של צימרים ויחידות נופש במגוון מחירים וברמות אירוח שונות, החל מחדרים למשפחה המאובזרים במטבח בייתי ופינת ישיבה צנועה וכלה בסוויטות עם בריכה פרטית, ג'קוזי מרווח ואורחת בוקר עשירה; הכל בהתאם לסוג הנופש (משפחתי, זוגי או בקבוצות) ולתקציב. בנוסף, באזור ישנן מסעדות רבות בסגנונות שונים ותחום די יחודי לנגב הוא אירוח אותנטי. מדובר בקייטרינג בשטח. באמצע או בסיום יום טיול מגיע צוות מיומן ומכין יום כיף ארוחה לקבוצת מטיילים על מדורה עם סיר פויקה או ארוחה על האש עם תוספות, פיתות וכל המתבקש. כמו-כן, ישנם בנגב מספר חאנים אליהם אפשר להגיע ללינה באחד האוהלים הגדולים שבמקום ולהנות מארוחה בדואית מסורתית שבסופה יוגש לכם קפה או תה עם בקלואה.

בנגב ישנם מסלולי טיולים רבים, החל ממסלולים קלים למשפחות עם ילדי קטנים וכלה בטיולים מורכבים למיטיבי לכת. ההנאה בטיולים היא רבה מאד אך חייבים להיערך אליהם בהתאם לעונות השנה ולמזג האוויר, כלומר לקחת מספיק מי שתייה על-פי מספר המשתתפים בטיול, נעלים נוחות, כובע, ביגוד מתאים וכמובן בחורף להקפיד לבדוק ערב לפני הטיול אם צפוי גשם מכיוון שחלק מהמסלולים עלולים להיות מסוכנים מאד בגשם, מלבד אי הנוחות שבדבר.

צילום: אסתר ענבר

צילום: אסתר ענבר

אופניים, ג'יפים וגמלים

למרות שהנגב נתפס בעיני רבים כמדבר עם אקלים יבש וחם מאד, אשר בעייתי לגידולי צמחיה ובעלי חיים, ישנם אזורים עם פריחה מרהיבה בשלל צבעים בתקופות מסויימות. לדוגמה, בצפון הנגב, באזור בארי, גבעות גברעם ונחל הבשור, ישנה פריחה יפה בחורף ובאביב וכן האזור כולל גם אטרקציות ומסלולי טיול. גם בנגב המערבי ניתן להתרשם ממרבדים פורחים בצבעי אדום וצהוב באזור תל גמה. במקום ישנו מסלול למטיילים ומסלול לרוכבי אופניים, אשר מומלץ בעיקר בסוף החורף או בתחילת האביב.

באזורים רבים בנגב תוכלו למצוא מסלולי טיולים מהנים ומאתגרים אך אם אתם רוצים לגוון, האזור מציע למבקריו שלל אלטרנטיבות לטיולים. אפשרות ראשונה ומזוהה מאד עם הנגב היא טיולי גמלים. ילדים ומבוגרים יכולים להשתתף בטיול עם גמלים; ישנם סיורים קצריך רק כדי לחוות את החוויה וגם ארוכים יותר שמלבד החוויה עם הגמלים, נהנים מהנוף והאווירה. אפשרות נוספת היא טיולי אופניים. בנגב ישנם מסלולים המיועדים לרוכבי אופניים ואלו שהגיעו ללא אופניים יוכלו לשכור למספר שעות או ימים ולהתחיל לרכב. אם אתם מעדיפים לוותר על פעילות גופנית בחופשה תוכלו לבחור באופציה של טיולי ג'יפים בנגב יומים או כאלו טיולים של יומיים או יותר, המשלבים תצפית על השקיעה, על הכוכבים ובסופו של יום לינה תחת כיפת השמיים.