צילום: Antoine Taveneaux

מסעדות בנגב

צילום: Antoine Taveneaux | עם הטיול בא התיאבון: במהלך טיול בנגב תוכלו להנות מארוחה טובה במסעדה ומאירוח בדואי אותנטי בשטח או באחד החאנים שבאזור

 נגב נתפס בעיני רבים כמקום המתאים לטיולים משפחתיים, חופשות רומנטיות, אטרקציות עם חברים או אפשרות להתבודד במדבר, אולם מסתבר שבנגב ישנן גם מסעדות רבות ומגוונות, כך שהחופשה שלכם מבחינה קולינארית לא צריכה להסתיים רק בארוחת בוקר מפנקת בצימר, אלא אפשר גם לסיים את היום לאחר שטיילתם או סתם נחתם, במסעדה טובה, בהתאם לטעמכם.

בחירת מסעדה בנגב

אזור הנגב פרוס על-פני חצי משטחה של ישראל אך מאוכלס בחלק קטן מאזרחי מדינת ישראל ובעיקר בערים הגדולות כמו באר-שבע, דימונה ומצפה רמון וכן בקיבוצים ויישובים בהם ישנן מסעדות אותנטיות, מסעדות שף, מסעדות פועלים ובתי קפה של מותגים מוכרים. כמובן שתמיד ישנה האופציה להכין ארוחה בשטח תחת כיפת השמיים אך מי מאיתנו לא אוהב לשבת במסעדה חדשה ולבחור מהתפריט מנה מיוחדת ובכלל להתענג על ארוחה טובה?

צילום: Antoine Taveneaux

צילום: Antoine Taveneaux

לפני שבוחרים מסעדה בנגב צריך לבדוק מהם הצרכים והרצונות של המשפחה או החברים ובאיזה קונספט המסעדה. לדוגמה, באירוח בדואי מסורתי במאהל באחד החאנים, הכולל ארוחה בשרית עם עוף, אורז, סלטים ופיתות חמות ולקינוח קפה ותה עם בקלאוות, משפחות עם ילדים יהנו מאד ויוכלו להעביר ערב שלם בכיף. אולם, מסעדת שף בה האורחים נהנים ממנות ייחודיות, יין איכותי ואירוח מפנק שלעיתים דורש סבלנות רבה, משפחה עם ילדים קטנים במרבית המקרים לא תמצא את מקומה, לילדים לא יהיה מה לאכול והם רק יפריעו להוריהם ולסובבים אותך, כך שכאמור צריך להתאים את סוג האירוח או המסעדה לגילם והעדפותיהם של המשפחה או החברים בנגב.