חופשה בדרום באילת או בים המלח

כפי שכולנו יודעים יעדי התיירות הפופולאריים והמבוקשים ביותר בארץ ישראל הנמצאים באזור הדרום בלבד הם אילת וים המלח.

הבחירה לחופשה בין שני האזורים האלו תלויה רבות בעונה, מזג האוויר וכמובן הכי חשוב בעלויות ובמחירים שמהווים משקל חשוב מאוד.

לא מעט מהנופשים והמטיילים הישראלים שואלים את השאלה היכן כדאי לנפוש בדרום ולכן, אנחנו פה בשביל לשפוך אור על הדברים ולתת לכם את המידע האטרקטיבי והחשוב ביותר בנושא.

בחירת היעד בהתאם לעונה

העונה היא אחד מהדברים שהכי משפיעים על הבחירה ביעד הנופש בדרום, אילת היא כמובן בירת התיירות של הדרום והאהובה ביותר על ידי הישראלים, אך העונה המומלצת שהכי כדאי להגיע בה לחופשה באילת זה כמובן שתקופת הקיץ, כאשר החודשים המומלצים הם החל מחודש מאי ועד סוף שלהי חודש אוקטובר כאשר עוד נעים וחמים.

לעומת זאת בתקופת הקיץ לא ממש כדאי לנפוש ולבחור בים המלח, וזאת בגלל מזג האוויר חם ויבש שדי מקשה על אופי הפעילות בים המלח, החל מחודש אוקטובר ועד חודש מאי זו התקופה הטובה ביותר לבקר באזור בגלל מזג האוויר נוח ונעים שמאפשר לינה ואירוח באזור זה.

מחירים – הפרמטר החשוב ביותר

המחירים והעלויות של חופשה בכל אחד מהאזורים ביעדי התיירות באזור הדרום זהו אחד מהפרמטרים החשובים ביותר, בתקופת הקיץ למשל כאשר הביקוש לחופשה באזור אילת עולה, המחירים עולים גם בהתאם כאשר בדרך כלל המחיר מגיע לידי ביטוי בעלות הלינה והאירוח, כיום ישנם לא מעט בתי מלון בעיר אילת כפי שניתן לראות כאן, שמציעים חדרים במהלך כל השנה, אך חשוב כמובן לבצע בדיקה מקיפה וקפדנית על המחירים אותם מציעים סוכני הנסיעות.

כמובן שכמו אילת כך בדיוק באזור ים המלח, כאשר התקופה המבוקשת ביותר באזור עין בוקק כפי שכבר ציינו זה החל מחודש אוקטובר כאשר מזג האוויר נוח ונעים, מה שגם מעלה בצורה משמעותית את המחירים באזור המלונות בים המלח.

בשביל לבדוק מהם המחירים הטובים ביותר שמתאימים לך ולתקציב שלך, חשוב מאוד לבצע בדיקה מקיפה עם סוכן הנסיעות או אתרי האינטרנט של סוכנויות הנסיעות השונות המציעים דילים ומבצעים מיוחדים המחכים במיוחד עבורכם.

אילת_2010_066Haya831

בחירת יעד לחופשה בהתאם לאופי הנופש והפעילות

במידה והחלטתם לנסוע לחופשה בישראל עם הילדים, סביר להניח שיהיה צורך בלא מעט אטרקציות ופעילויות מה שלבטח יהיה רלוונטי הרבה יותר באילת בניגוד לים המלח שמספר האטרקציות והפעילויות עבור כל המשפחה די מצומצמות, בניגוד לעובדה שעם אתם זוג ומחפשים חופשה רומנטית ייתכן מאוד שחופשה בים המלח תהיה רלוונטית הרבה יותר, אך חשוב לציין שגם באילת תוכלו למצוא את מבוקשכם במלונות מסוימים המתאימים במיוחד לזוגות, כגון: מלון אגמים של רשת המלונות ישרוטל שמציעה חופשה באווירה שונה ומיוחדת.

להתייעץ עם סוכן הנסיעות

חשוב מאוד שאת הבחירה ביעד התיירות אליו תיסעו השנה תעשו בהתייעצות עם סוכן הנסיעות האישי שלכם שיכול לעזור רבות בנושא.

לא פעם סוכן הנסיעות יכול לשנות לכם את הגישה בגלל אלף ואחת סיבות שלא הייתם חושבים עליהם לעולם, להתייעץ זה לא בושה ואפילו כדאי מאוד לעשות זאת בטרם מחליטים על היעד ועל בית המלון בו תלונו במהלך החופשה.