בתי הארחה באילת

בתי הארחה באילת

אילת היא אחד מיעדי תיירות הפנים הפופולאריים ביותר. אילת וסביבתה הם חבל ארץ כה שונה ממקום מגורינו יהיה איפה שיהיה. מאז שחופי סיני נסגרו באופן לא רשמי וכך גם שערי טורקיה הפכה אילת לנחמה פורתא עבור רבים. אילת היא יעד לקהלים מגוונים- חובבי ההרפתקאות והטיולים ייהנו משירותיה לקראת טיולים בהרים, חובבי הפינוקים יתרווחו במלונותיה, חובבי הים ישתזפו ויישזפו בחופים, חובבי האטרקציות ייהנו משלל האתרים. הפעם נתמקד בדרך שפויה, זולה ונעימה להתארח באילת- בבתי הארחה.

באופן כללי:

שמם של בתי הארחה ואכסניות נוער יצא בעבר לשמצה וכנראה שבצדק- מרבית החדרים היו מלוכלכים ומתוחזקים ברמה נמוכה, השירות היה גרוע ולאוכל אי אפשר היה לקרוא אוכל. היום מרבית בתי ההארחה מתוחזקים היטב ומציעים אירוח בחדרים חפים מלכלוך, צנועים ונעימים. ניתן ללון בחדרים עם מספר מיטות גדול או בחדרים המיועדים למשפחות. במרבית האכסניות קיימים חדרי אוכל עם שתי ארוחות (בוקר וערב) לפחות. חלק מהאכסניות באילת ממוקמות במרכז העיר כך שאין צורך להיעזר במוניות.

בגלל המחיר:

חופשה באילת אינה דבר זול. עם מחירי הדלק ההולכים ומאמירים כבר הנסיעה הלוך ושוב הינה הוצאה ניכרת. גם מרבית האטרקציות הן יקרות למדי וטרם הזכרנו מסעדות, קניות (בכל זאת אין מע"מ) ומזכרות. בתחום הלינה בעיר קיימים פערי מחירים גדולים למדי. המלונות הזולים עולים בדרך כלל כמה מאות שקלים וביוקרתיים יותר תידרשו לשלם סכומים של ארבע ספרות לאדם. בבתי ההארחה הזולים תוכלו למצוא מחירים של פחות ממאה ₪ לאדם- הבדל עצום וניכר!!! בנוסף, בחלק מבתי ההארחה קיימים אמצעי בישול בסיסיים והנה חסכתם עוד כמה שקלים.

בגלל האווירה:

מרבית האכסניות באילת הינן קטנות יחסית ומצטיינות באווירה משפחתית. האווירה באכסניות הינה חברותית ונעימה ויותר תקשורתית. המתארחים אינם תמיד מסתגרים בחדריהם המפנקים כפי שקורה במלונות וזו הזדמנות לפגוש אנשים ולצאת יחדיו אל הרפתקאות העיר.

 בתי הארחה באילת

בתי הארחה באילת

למי מתאים:

כמובן שלהגיע לאילת זה לא יום כיף בדרום, הלינה באכסניות ובבתי הארחה מתאימה כמובן לצעירים שרוצים ליהנות מאילת מבלי לפשוט את הרגל ולרושש את הכיס. האכסניות מתאימות גם לחבר'ה- קבוצות חברים גדולות המגיעות לעיר ומחפשות את היחד ויכולות ללון בחלל אחד. אולם האכסניות כבר מזמן אינן משכנן הבלעדי של הצעירים. הן מתאימות גם למשפחות המחפשות חופש זול ושפוי. הן מתאימות לאלו המתכננים במרבית זמנם להיות מחוץ לחדר בעיר, בחוף או בטיולים ומחפשים מקום להניח את הראש בסופו של יום של בילויים.

מקומות מומלצים:

בבית ספר שדה אילת אשר שייך לחברה להגנת הטבע תמצאו כחמישים חדרי אירוח ממוזגים ונעימים. עוד במתחם אפשרות לקמפינג בתיאום מראש. מצוות המקום תוכלו לקבל המלצות לטיולים בעיר ובסביבתה ואף לצאת לטיולים מודרכים.

עוד אכסניה גדולה וותיקה היא אכסניית הנוער. באכסניה מעל 100 חדרים ממוזגים. ארוחת הבוקר כלולה במחיר וניתן לקבל ארוחת צהריים ארוזה בתשלום נוסף. עוד באתר שירותי אינטרנט ואפשרות לארגון כנסים משפחתיים או ארגוניים.