אכסניות נוער באילת

אכסניות באילת

אי אפשר להתווכח עם זה שאין שום דבר יותר טוב מאשר לקחת כמה חברים טובים, למלא את האוטו בשטויות ובאוכל (או לעלות על אוטובוס אגד) ולנסוע דרומה לעיר הכי כיפית בארץ – אילת.

מה מיוחד באכסניות באילת-

אז ככה, מעבר ליתרון התקציבי הברור, הדבר הכי טוב באכסניות הנוער הוא האווירה. בגלל שהאכסניות מלאות בצעירים שנמצאים בערך ב"אותו ראש" יש בהן אווירה צעירה ושמחה. אנשים באים והולכים, נפגשים בחללים המשותפים (במרבית האכסניות יש חדר טלוויזיה משותף או מטבח משותף), מחליפים אינפורמציה ועושים חיים.

למה ללכת לאכסניה באילת?

קודם כל , בגלל שזה עדיף מלשלם המון כסף על מלון יקר או לישון על החוף בלי מקלחת ושירותים. חוץ מזה, כי אכסניה באילת היא באמת הדרך הכי טובה לנסוע עם החברים וליהנות מהעיר כמו שצריך. החדרים הפשוטים באכסניה לא יכולים להוות תחרות לאטרקציות הרבות שיש בעיר ולכן הם כאילו מעודדים אתכם לצאת החוצה ולחוות את אילת.

מה קשור אילת?

אילת היא עיר הנופש הכמעט רשמית של ישראל וגם של הנגב, בזכות החופים היפהפיים, שוניות האלמוגים, המסעדות המעולות, הפאבים המצוינים והמועדונים. בגלל שאילת מנותקת יחסית מבחינה גיאוגרפית משאר הארץ, רוב פרנסת העיר נשענת על תיירות. באילת יש שלושה סוגים עיקריים של תיירים שממלאים את העיר בחודשי הקיץ: תיירים מחו"ל שממלאים את המלונות, משפחות עם ילדים שלנים ביחידות נופש או בצימרים בעיר ובסביבה וצעירים שעולים לרגל לאילת במהלך הקיץ וישנים בכל מקום שהם יכולים להרשות לעצמם.

זה לא מחזה נדיר לראות קבוצות של חבר'ה צעירים שישנים באוהלים על החוף, או ממלאים את האכסניות בעיר, אבל אם כבר נוסעים עם כל החברים לאילת, אז עדיף באמת לישון במקום עם מקלחת ושירותים, משמע – אכסניית נוער.

מה זה אכסניית נוער?

אכסניות הן למעשה דבר מאוד נפוץ בחו"ל (בעיקר באירופה), אבל משום מה בארץ, אנשים לא יותר מידי מכירים את הקונספט. אכסניות הנוער הן מקומות המציעים לינה זולה במחירים סבירים לחלוטין ובתמורה מספקים חדרים פשוטים ונוחים.

החדרים באכסניות מתחלקים לשני סוגים עיקריים:

- חדרים זוגיים – חדרים אלו לא מאוד שונים מחדרים זוגיים ברוב המלונות. בחדרים אלו יש מיטה זוגית או שתי מיטות יחיד, ארון, שולחן ואם יש לכם מזל אז אולי גם שירותים צמודים. מדובר בחדרים שמתאימים במיוחד לזוג או לשני חברים בחופשה שמעוניינים לחסוך בהוצאות על מלון.

- חדרי מעונות ("דורמס") – בחדרים אלו תמצאו בעיקר הרבה מיטות קומותיים. אלו הם חדרים משותפים שמזכירים חדרים צבאיים. ישנם חדרים של ארבע מיטות, שמונה מיטות ואפילו 16 ויותר. החדרים האלה מתאימים באופן מושלם לקבוצה של חברים המעוניינים לצאת לחופש אבל לא רוצים למשכן את חייהם כדי לממן את התענוג. לחלק מחדרי המעונות שירותים ומקלחת צמודים ובחלק מהם יש שירותים משותפים עם עוד חדרים אחרים סמוכים.

בקיצור, בפעם הבאה שאתם נוסעים עם החבר'ה לאילת, עדיף שתחסכו את הכסף לאוכל, לקניות בטיילת התוססת, לכניסה לאטרקציות המגוונות כמו ריף הדולפינים, המצפה התת ימי, פארק השעשועים שעל הטיילת או לכניסה למועדונים. את המלונות היקרים תשאירו לזקנים שבאים להימעך בחדר ולישון צהריים.

[youtube_sc url="http://www.youtube.com/watch?v=PnF_C25Q6JE"]